Lauksaimniecības iepakojuma nodošana

Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” bez maksas savāc agroplēves, polimēra maisus un plastmasas kanniņas.

Aicinām zemnieku saimniecības pieteikties lauksaimniecībā izmantoto skābbarības ruļļu plēvju un pārējo skābbarības sagatavošanā izmantoto materiālu, polipropilēna maisu („Big bagus”) un plastmasas kanniņu bezmaksas savākšanai.

Pieņemam šādus materiālus:

  • agro plēvi un dārza plēvi
  • ruļļu ietinamo plēvi
  • skābsiena plēvi
  • iepakojuma plēvi
  • polipropilēna maisus
  • plastmasas kannas pārtikai
  • plastmasas mucas un kannas
  • u.c. lauksaimniecības iepakojumu, iepriekš par to vienojoties

No plēvēm un polipropilēna maisiem ir jāatdala tīkli un auklas. Ļoti ieteicams, lai plēves būtu tīras un tām nav dažādu piejaukumu, piemēram, salmi, skābbarība vai dubļi, savukārt mucas un kannas jāizskalo. Savācamais materiāls ir jānovieto vienkopus, specializētajai tehnikai pieejamā vietā.

Agro plēve, polipropilēna maisi, plastmasas mucas un kannas, kā arī pārējie lauksaimniecības atkritumi tiek pieņemti un savākti bez maksas. Turklāt zemnieku saimniecības pēc materiālu nodošanas saņem apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei. Tas ir apstiprinājums Valsts Vides dienestam, ka iepakojums ir apsaimniekots atbilstoši vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām.

No zemnieku saimniecībām savāktais un sašķirotais materiāls tiek nodots pārstrādei Eco Baltia grupas polimēru materiālu pārstrādes uzņēmumam.

No polipropilēna maisiem iegūst augstas kvalitātes PP granulas, savukārt, pārstrādājot cieto plastmasu (kannas, pudeles un mucas), iegūst HDPE ekstrūzijas granulas. Pēc tam no granulām tiek ražoti dažādi rūpnieciskie izstrādājumi, piemēram, caurules, rūpnieciskā tara, atkritumu konteineri, tvertnes, plēves, atkritumu maisi un citi izstrādājumi, tādā veidā palīdzot ietaupīt dabas resursus un preventīvi samazināt atkritumu apjomu.

Pieteikt bezmaksas materiālu savākšanu, kā arī iegūt sīkāku informāciju varat zvanot uz biroju pa tālruni 26112288, 67972286 vai rakstot e-pastu uz info@jumis.lv

Siguldas pilsētas SIA "JUMIS"

Klientu apkalpošanas centrs

Tālr. 26 112 288
E-pasts: info@jumis.lv

Adrese: R.Blaumaņa iela 10, Sigulda, LV-2150

Klientu pieņemšanas laiks:
katru darba dienu 8.00 – 17.00

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.