Nolietotās elektroiekārtas un elektroierīces

 Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" Siguldas novadā pieņem piedāvā iespēju atbildīgi atbrīvoties no nolietotajām elektroierīcēm un elektroiekārtām.

Visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļas mašīnas, televizorus, ledusskapjus, plītis, datorus, monitorus, telefonus u.c. - tiek klasificētas kā videi kaitīgi un bīstami atkritumi, jo tās satur videi un cilvēkam bīstamas vielas

Siguldas iedzīvotājiem ir iespēja nodot mazo elektrotehnisku specializētajos zaļajos konteineros, kas izvietoti veikalos mini RIMI, Ventas ielā 1, un RIMI, kas atrodas TC "Šokolāde".

Lielāka izmēra elektroiekārtas Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" bez maksas aicina nodot šķirošanas laukumā "Zemdegas".

Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Jāatgādina, ka šīs lietas nekādā gadījumā nedrīkst izmest arī sadzīves atkritumos, jo tās nodara ne vien kaitējumu videi, bet tā ir arī nelietderīga dabas resursu izšķērdēšwana, jo tā vietā lai iekārtu sastāvdaļas tiktu pārstrādātas jaunos materiālos un ikārtās tās bezjēdzīgi tiek noglabātas uz mūžīgiem laikiem atkritumu poligonā.

Atkritumu šķirošanas laukumā Siguldas pagastā “Zemdegas” privātpersonas,  ar Siguldieša ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu,  bez maksas gadā var nodot 10 dienasgaismas spuldzes (nesadauzītas).

Katra nākošā spuldze tiek pieņemta par papildus samaksu 0.20 EUR/gab.+PVN.

Juridiskās personas dienasgaismas spuldzes var nodot par samaksu 0.20 EUR/gab.+PVN.

Atgādinām, ka parastās kvēlspuldzes un halogēnspuldzes tiek uzskatītas par videi relatīvi nekaitīgām, tāpēc tās drīkst izmest sadzīves atkritumu konteinerā.

Atceries!

Lai nodrošinātu drošu elektroiekārtu nodošanu pārstrādei, elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml. 

Elektroiekārtas neizjauktā veidā specializētajos konteineros un šķirošanas laukumā "Zemdegas" pieņem bez maksas.

 

Andris Sarkanis

Mob. tālr.: 29 49 90 80
andris.sarkanis@jumis.lv

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.