Nolietotās baterijas

Baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vietas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, jāsargā no bērniem, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

Izlietotās baterijas var nodot veikalos, degvielas uzpildes stacijās, skolās, kā arī šķirošanas laukumos.

Siguldas iedzīvotāji ir aicināti nodot nolietotās baterijas specializētajos zaļajos konteineros, kas izvietoti "RIMI" veikalos. Šajos konteineros ir paredzēti atsevišķi nodalījumi mazajām elektroiekārtām un izlietotajām baterijām.

Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Jāatgādina, ka šīs lietas nekādā gadījumā nedrīkst izmest arī sadzīves atkritumos, jo tās nodara ne vien kaitējumu videi, bet tā ir arī nelietderīga dabas resursu izšķērdēšwana, jo tā vietā lai iekārtu sastāvdaļas tiktu pārstrādātas jaunos materiālos un ikārtās tās bezjēdzīgi tiek noglabātas uz mūžīgiem laikiem atkritumu poligonā.

Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" piedāvā šķirot baterijas birojos, skolās, bērnudārzos un citās vietās, īpašos bateriju uzglabāšanas kartona kastēs.
Uzzini vairāk rakstot uz info@jumis.lv vai zvanot pa tālruni 26112288.

 

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.