Elektropreču pārstrāde

     Veco elektropreču ceļš uz pārstrādi sākas, nogādājot tās šķirošanas laukumā. Latvijā izveidoti vairāk nekā 50 šādu atkritumu šķirošanas laukumu, Siguldā tāds šķirošanas laukums atrodas Augļu ielā 8. Svarīgi atcerēties, ka šķirošanas laukumā nogādātajām elektroprecēm jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati.

      Latvijas Zaļais punkts sadarbojas ar elektropreču pārstrādes rūpnīcu „EMP Recycling” Lietuvā. Ledusskapju pārstrādei tiek izmantota īpaša pārstrādes līnija. Sākumā ledusskapjiem tiek noņemti vadi un kompresors. Tālāk ar vakuumsūkni tiek izsūknēts dzesēšanas sistēmas freons. Dzesēšanas sistēma satur tikai vienu trešo daļu dzesēšanas šķidruma, pārējais freons atrodas ledusskapja sienās. Lai atdalītu atlikušo freonu, ledusskapi noslēgtā rezervuārā samaļ, atsūknē freona gāzi un to atdzesē šķidrajā slāpeklī. Arī plastmasas un metāla detaļas tiek atdalītas un pārstrādātas. Ledusskapjus pārstrādājot, var izmantot līdz pat 90 % sastāvdaļu.

      Arī televizori ir gandrīz pilnībā pārstrādājami. Veco kineskopu stiklu atdala un no tā ražo jaunus kineskopus, koka detaļas sadedzina, bet no plastmasas ražo jaunu plastmasu. Arī mikroshēmas un vadi tiek atdalīti un pārstrādāti. Vadi tiek samalti piecus centimetrus garos gabaliņos, lai vieglāk atdalīt plastmasas apvalku no vara un alumīnija stieplēm.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.