Atkritumu pārstrāde

PET pudeļu pārstrāde

Savs dzīves cikls ir nevien cilvēkiem un citiem dzīviem organismiem, bet arī otrreiz pārstrādājamajiem materiāliem, piemēram, PET pudelēm. Ja viss notiek, kā paredzēts, to dzīve ir mūžīga, – vispirms tās nonāk pie patērētājiem, pēc tam pie atkritumu apsaimniekotājiem, un, ja ir pareizi sašķirotas, tad otrreizējās pārstrādes uzņēmumos PET pudeles atdzimst otrai dzīvei, un viss sākas no jauna.


Lasīt vairāk>>

Stikla burku un pudeļu pārstrāde

Viena tonna otrreizējo stikla izejvielu ietaupa vienu tonnu kvarca smilšu un 250 kg kalcinētās sodas. Tomēr, lai šos resursus varētu ietaupīt, izlietotais stikla iepakojums ir jāizmet tam paredzētajā atkritumu šķirošanas konteinerā. Svarīgi atcerēties, ka šķirošanai paredzētajos konteineros drīkst mest tikai stikla iepakojumu – pudeles un burkas. Tur nedrīkst mest stikla, porcelāna un keramikas traukus, spoguļus un logu stiklu. Tālāk atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi konteineros izmesto stikla iepakojumu nogādā pārstrādes uzņēmumiem.


Lasīt vairāk>>

Papīra pārstrāde

Celulozes šķiedras ir iespējams pārstrādāt līdz pat septiņām reizēm, tādēļ ir svarīgi pārstrādei derīgo papīru – avīzes, žurnālus, biroja papīru, kartona kastes u.c. – izmest atbilstošajā šķirošanas konteinerā. Par tālāko papīra ceļu uz pārstrādi parūpēsies atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums. Tas savāks šķirošanas konteineros iemesto papīra, kartona iepakojumu, nogādās to uz šķirošanas līnijas, kur sadalīs smalkāk pa papīra un kartona veidiem, kā arī atdalīs nederīgos materiālus. Pāršķirotais kartons un papīrs pēc tam tiks sapresēts ķīpās un nogādāts pārstrādes uzņēmumiem.


Lasīt vairāk>>

Elektropreču pārstrāde

Veco elektropreču ceļš uz pārstrādi sākas, nogādājot tās šķirošanas laukumā. Latvijā izveidoti vairāk nekā 50 šādu atkritumu šķirošanas laukumu, Siguldā tāds atrodas “Zemdegās”. Svarīgi atcerēties, ka šķirošanas laukumā nogādātajām elektroprecēm jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati.


Lasīt vairāk>>

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.