Leona Paegles daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji aicināti aktīvi izmantot atkritumu šķirošanas viedpunktu

Izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2021.gada 1.janvāra

01 • 12 • 2020
2020.gada 23. novembrī Saeima atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme. Tās paaugstināšanās ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Mālpils novadā “Elektronikas šķiratlona” 2.posmā sašķiroti 2880 kilogrami elektroiekārtu

26 • 11 • 2020
Mālpils novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar SIA “Eco Baltia vide”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Mālpils novadā elektroiekārtu izvešana bija pieteikta 26 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 2880 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Siguldas novadā “Elektronikas šķiratlona” 2.posmā sašķiroti 11 400 kilogrami elektroiekārtu

26 • 11 • 2020
Siguldas novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar SIA “Eco Baltia vide”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Siguldas novadā elektroiekārtu izvešana bija pieteikta vairāk nekā 100 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 11 400 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Aptauja: Arvien palielinās iedzīvotāju apmierinātība ar atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Siguldas novadā

23 • 11 • 2020
Siguldas novadā arvien turpina palielināties iedzīvotāju apmierinātība ar atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām, liecina vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” veiktā klientu aptauja*. Kopējie apmierinātības rādītāji šogad salīdzinājumā ar pērn veikto aptauju uzlabojušies par 4%, turklāt rekordaugsts aptaujāto īpatsvars jeb 90% norādījuši, ka pakalpojumu kvalitāte tos apmierina pilnībā un snieguši augstāko novērtējumu.
21.10.2020

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu namu kvartāla iedzīvotājus sākt aktīvi izmantot izveidoto atkritumu šķirošanas viedpunktu, kas novietots Leona Paegles ielā 6B, blakus līdzšinējai atkritumu konteineru novietnei. Viedpunkts nodrošinās, ka katrs dzīvoklis saņems individuālu aprēķinu par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem atbilstoši konkrētā dzīvokļa iemītnieku radītājam sadzīves un bioloģisko atkritumu apjomam. Tādējādi katra mājsaimniecība, samazinot un šķirojot tās radītos atkritumus, varēs arī samazināt un kontrolēt savas izmaksas.

“Atkritumu šķirošanas viedpunkta izveides galvenais mērķis ir sniegt iespēju arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem pašiem kontrolēt savu atkritumu apsaimniekošanas rēķinu. Jo aktīvāk konkrētā dzīvokļa īpašnieki šķiros pārstrādei derīgos iepakojumus, jo mazāk atkritumus būs jānodod par maksu. Rēķinā dzīvokļa īpašnieks redzēs individuālu aprēķinu, nevis proporcionālo sadalījumu, kas izdalīts starp deviņu māju iedzīvotājiem, kā tas bija agrāk. Līdz ar to katras ģimenes atbildībā būs atkritumu šķirošana un norēķināšanās par savu, nevis kaimiņu radīto atkritumu apjomu,” norāda Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” direktore Kristīne Lūse.

Atkritumu šķirošanas viedpunkts ir pieejams deviņu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, kuri dzīvo Siguldā, Leona Paegles ielas (nr. 4, 6, 8, 10) un Jāņa Čakstes ielas (nr. 1, 3, 5, 7, 9) namos, – kopskaitā vairāk nekā 200 dzīvokļu iemītniekiem. Iedzīvotāji viedpunktu var izmantot, autorizējoties ar savām Siguldas ID kartēm, to datus iepriekš iesniedzot savam mājas apsaimniekotājam. Viedpunktā par maksu var atsevišķi nodot sadzīves atkritumus un bioloģiski noārdāmos atkritumus, bet pārstrādei derīgo iepakojumu iedzīvotāji aicināti šķirot un bez maksas nodot blakus esošajos pazemes konteineros.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” organizējis vairākas tikšanās ar iedzīvotājiem, apmācot viedpunkta lietošanā un informējot par tā lietošanas ieguvumiem. Tāpat visiem iedzīvotājiem ir nodrošinātas instrukcijas ar detalizētu informāciju par viedpunkta lietošanu, ar ko iedzīvotāji aicināti rūpīgi iepazīties. Tā kā viedpunkts ir jauns tehnoloģisks risinājums visas Baltijas līmenī, tad tas pagaidām strādās testa režīmā. Vienlaikus cilvēki aicināti to aktīvi izmantot un jau tagad tajā nodot atkritumus. Šonedēļ, 21., 22., 23. un 26.oktobrī, no plkst. 8.00 līdz 9.00 Siguldas pilsētas “JUMIS” speciālisti klātienē palīdzēs iedzīvotājiem viedpunkta lietošanā un atbildēs uz jautājumiem.

Līdzšinējais sadzīves atkritumu konteineru skaits esošajā novietnē tiks pakāpeniski samazināts. Plānots, ka no 1.novembra paliks tikai viens “klasiskais” sadzīves atkritumu konteiners, ko iedzīvotāji varēs izmantot gadījumos, ja viedpunkts kādu tehnoloģisku iemeslu dēļ īslaicīgi nestrādās.

Izmantojot viedpunktu, maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiks aprēķināta individuāli katram dzīvoklim atbilstoši reižu skaitam, kad nodoti sadzīves atkritumi. Savukārt maksa par atsevišķi nošķirotajiem bioloģiskajiem atkritumiem tiks aprēķināta atbilstoši to svaram. Abu tvertņu ietilpība ir līdz 37 litriem. Tāpat kā līdz šim maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiks iekļauta ikmēneša rēķinos, ko klientiem sagatavo mājas apsaimniekotāji. Plašāka informācija un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem pieejamas Siguldas pilsētas SIA “Jumis” mājaslapā.

Siguldas pilsētas SIA „JUMIS”  ir daļa no „Eco Baltia grupas”, kas ir apgrozījuma ziņā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pārstrādei. Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Siguldas un Mālpils novados.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.