Iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto jauno atkritumu šķirošanas viedpunktu Leona Paegles ielā

Izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2021.gada 1.janvāra

01 • 12 • 2020
2020.gada 23. novembrī Saeima atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme. Tās paaugstināšanās ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Mālpils novadā “Elektronikas šķiratlona” 2.posmā sašķiroti 2880 kilogrami elektroiekārtu

26 • 11 • 2020
Mālpils novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar SIA “Eco Baltia vide”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Mālpils novadā elektroiekārtu izvešana bija pieteikta 26 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 2880 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Siguldas novadā “Elektronikas šķiratlona” 2.posmā sašķiroti 11 400 kilogrami elektroiekārtu

26 • 11 • 2020
Siguldas novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar SIA “Eco Baltia vide”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Siguldas novadā elektroiekārtu izvešana bija pieteikta vairāk nekā 100 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 11 400 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Aptauja: Arvien palielinās iedzīvotāju apmierinātība ar atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Siguldas novadā

23 • 11 • 2020
Siguldas novadā arvien turpina palielināties iedzīvotāju apmierinātība ar atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem un atkritumu šķirošanas iespējām, liecina vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” veiktā klientu aptauja*. Kopējie apmierinātības rādītāji šogad salīdzinājumā ar pērn veikto aptauju uzlabojušies par 4%, turklāt rekordaugsts aptaujāto īpatsvars jeb 90% norādījuši, ka pakalpojumu kvalitāte tos apmierina pilnībā un snieguši augstāko novērtējumu.
03.11.2020

Siguldā, Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu namu kvartālā, kopš oktobra sākuma testa režīmā darbojas atkritumu šķirošanas viedpunkts, kurā iedzīvotāji var atsevišķi nodot bioloģiskos un sadzīves atkritumus, kā arī bez maksas – pārstrādei derīgos iepakojumus. Kopumā viedpunktā, izmantojot Siguldas ID karti, atkritumi nodoti jau vairāk nekā 150 reizes, bet vēl teju 100 gadījumos iedzīvotāji izmēģinājuši viedpunkta darbību. Teju pusē no gadījumiem atsevišķi nodoti šķiroti bioloģiski noārdāmie atkritumi, kas liecina, ka iedzīvotājiem ir liela interese šķirot ari bioloģiskos atkritumus. Viedpunkts testa režīmā turpinās darboties vēl visu novembri, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespējami ērtāku pāreju uz jauno sistēmu.

Kopumā viedpunkta lietošanas aktivitāte īpaši pieaugusi nedēļā no 22.oktobra. Visaktīvāk viedpunktu pagaidām lietojuši Jāņa Čakstes ielas 5 un Leona Paegles ielas 6 namu iedzīvotāji. Arī pārējo namu iedzīvotāji aicināti izmēģināt viedpunkta darbību, jo novembra beigās plānota pilnīga pāreja uz jauno risinājumu. Savukārt tie dzīvokļu īpašnieki, kuri vēl nav saviem mājas apsaimniekotājiem iesnieguši viedpunkta lietotāju Siguldas ID karšu datus, aicināti to izdarīt.

Iedzīvotāju ērtībām oktobrī norisinājās vairākas iedzīvotāju apmācības, kuru laikā bija iespēja gan izmēģināt viedpunktu, gan arī uzdot interesējošos jautājumus. Tāpat Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” ir sagatavojis viedpunkta lietošanas VIDEO instrukciju.

“JUMIS” atgādina, ka viedpunkta testēšanas periodā samaksa par atkritumu apsaimniekošanu šo deviņu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem tiks noteikta līdzšinējā kārtībā, kur kopējais savākto atkritumu apjoms tiek proporcionāli sadalīts starp visām mājām pēc dzīvokļu skaita un pēc tam mājas apsaimniekotāji sagatavo rēķinus saviem klientiem. Savukārt pēc viedpunkta testēšanas beigām, ko plānots noslēgt novembra otrajā pusē, katrs iedzīvotājs varēs norēķināties tikai par sevis izmesto atkritumu apjomu. Tas nozīmē, ka tie iedzīvotāji, kuri cītīgi šķiro atkritumus, varēs potenciāli samazināt savu atkritumu apsaimniekošanas rēķinus, jo norēķināsies tikai par pašu nodoto bioloģisko vai sadzīves atkritumu apjomu.

Pārejas periodā iedzīvotājiem vēl būs pieejami līdzšinējie sadzīves atkritumu konteineri, ko kvartāla iedzīvotāji var izmantot gadījumā, ja radušās tehniskas problēmas. Novembra laikā līdzšinējo konteineru skaits tiks pakāpeniski samazināts, līdz ar to “JUMIS” aicina iedzīvotājus būt aktīviem un izmantot jauno atkritumu šķirošanas viedpunktu bioloģiski noārdāmajiem un sadzīves atkritumiem, kā arī šķirot pārstrādei derīgo iepakojumu blakus esošajos pazemes konteineros.

 “JUMIS” atgādina, ka viedpunkta lietošana notiek, izmantojot Siguldas ID karti, kuras dati iepriekš jāiesniedz mājas apsaimniekotājam, lai tos var iekļaut viedpunkta lietotāju sistēmā.

Plašāka informācija par atkritumu šķirošanas viedpunktu, tostarp atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, pieejamas “JUMIS” mājaslapā.  Jautājumu gadījumā var vērsties arī pie sava nama apsaimniekotāja, vai sazināties ar Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pa tel.26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv.

 

 

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.