Atkritumu šķirošana

Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” piedāvā uzstādīt šķiroto atkritumu konteinerus gan privātpersonu īpašumos un daudzdzīvokļu māju pagalmos, gan pie birojiem un ražotnēm. Pakalpojums ir pieejams Siguldas  novadā.

Sākot ar 2013.gada 1. jūliju daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem ir iespēja vērsties SIA „Jumis” ar iesniegumu, ka nama apsaimniekotājs piekrīt, ka attiecīgās daudzdzīvokļu mājas pagalmā tiek izveidots publiskais dalītās vākšanas punkts, t.i. dalītās vākšanas konteineri ir pieejami jebkuram Siguldas novada iedzīvotājam. Publisko dalītās vākšanas punktu atkritumu šķirošanas konteineru tukšošana būs bezmaksas. Savukārt namu apsaimniekotājiem, kuri vēlēsies, lai atkritumu šķirošanai paredzētie konteineri ir pieejami tikai attiecīgā nama iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim tiks piemērota maksa par transporta izdevumiem šķirošanas kontieneru tukšošanai.

Jau šobrīd Siguldas novadā ir izveidoti vairāk kā 34  publiskie atkritumu šķirošanas punkti. Skatīt publisko punktu adreses. Aicinām iedzīvotājus aktīvi izmantot iespēju bez maksas šķirot atkritumus publiskajos punktus. Privātmāju iedzīvotājiem, kas vēlas izbaudīt ērtības un atkritumus šķirot pie savas mājas individuālajos dalītās vākšanas konteineros, šāds maksas pakalpojums arī turpmāk būs pieejams.

Iepazīties ar norādījumiem atkritumu šķirošanai >>

Apskatīt pieejamos atkritumu šķirošanas konteinerus >>

Atkritumi jāšķiro, lai:

  • samazinātu noglabājamo atkritumu daudzumu, līdz ar to  samazinātu atkritumu poligonu vajadzībām nepieciešamās zemes platības;
  • taupītu neatjaunojamos dabas resursus (naftu, gāzi utt.), kurus izmanto, lai iegūtu pirmreizējo materiālu;
  • taupītu enerģiju, jo parasti atkritumu pārstrādes procesiem tās patēriņš ir ievērojami mazāks nekā pirmējo materiālu ieguves procesiem;
  • nepiesārņotu apkārtējo vidi, tādējādi neradītu draudus cilvēka veselībai;
  • Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” aicina šķirot, lai samazinātu atkritumu izvešanas izmaksas.
Siguldas pilsētas SIA "JUMIS"

Klientu apkalpošanas centrs

Tālr. 26 112 288, 67 972 286
E-pasts: info@jumis.lv

Adrese: R.Blaumaņa iela 10, Sigulda, LV-2150

Klientu pieņemšanas laiks:
katru darba dienu 8.00 – 17.00

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.