Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina šķirot atkritumus pareizi

No 2020.gada mainīsies tarifs par nešķiroto atkritumu noglabāšanu poligonā

29 • 11 • 2019
Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, no 2020.gada 1.janvāri celsies dabas resursu nodoklis (DRN) par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā. Attiecīgi mainīsies arī SIA “Getliņi EKO” tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā.

Klientu apmierinātības aptaujas rezultāti

28 • 11 • 2019
Aptaujā noskaidrots, ka Siguldas novadā šobrīd atkritumus šķiro jau 74% novadnieku. Līdz šim novadnieki visaugstāk vērtējuši stikla, vieglā iepakojuma (plastmasas, papīra iepakojuma) un bateriju šķirošanas iespējas.

Mālpils novada iedzīvotājiem par tarifa izmaiņām no 2020. gada

19 • 11 • 2019
No 2020.gada mainīsies tarifs par nešķiroto atkritumu noglabāšanu poligonā. Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, no 2020.gada 1.janvāri celsies dabas resursu nodoklis (DRN) par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā.

Sveicam valsts svētkos!

15 • 11 • 2019
19.09.2019

Atkritumu šķirošanas infrastruktūra gan Siguldā, gan valstī kopumā tiek nepārtraukti paplašināta un pilnveidota. Jau šobrīd Siguldas novadā publiski pieejamas 117 dalītās vākšanas atkritumu tvertnes, kā arī 18 pazemes konteineri. Tāpat notiek darbs pie Latvijā pirmā dalīto atkritumu vākšanas viedpunkta izveides Siguldā, Leona Paegles ielā. Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti atcerēties, ka šķirošanas infrastruktūra var veiksmīgi funkcionēt tikai ar sabiedrības aktīvu līdzdalību – šķirot ikdienā radītos atkritumus, darīt to pareizi, izmest tos tam paredzētajā vietā, kā arī nepaslinkot un atkritumus, tostarp stikla pudeles un burkas, zvanveida konteinerā ievietot atsevišķi, nevis atstāt tās blakus tvertnei maisiņā.

Piedaloties atkritumu šķirošanā, galvenais ko atcerēties - uz katra konteinera pieejamas vizuālas pamācības, kurās norādīts konkrētajā tvertnē noglabājamā iepakojuma veids. Savukārt, vadoties pēc konteineru krāsām, zaļajā zvanveida atkritumu tvertnē ievietojamas tikai stikla pudeles un burkas, savukārt dzeltenajā – plastmasas, kartona un metāla iepakojumi, piemēram, dzērienu, šampūnu un citas līdzīga veida pudeles, skārdenes, kā arī plastmasas iepirkumu maisiņi, kartons un papīrs.

Ieviešot šķirošanas paradumus savā ikdienā, svarīgi atcerēties, ka būtiska ir ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte, lai sašķirotos materiālus pēc tam varētu realizēt tālāk. Lai iepakojums būtu derīgs otrreizējai pārstrādei un nepareizas šķirošanas rezultātā nenonāktu kopējo atkritumu poligonā, būtiski ņemt vērā vairākus vienkāršus pamata principus. Pirmkārt, iepakojumam jābūt tukšam un tīram, bez ēdiena vai sadzīves ķīmijas paliekām – nepieciešamības gadījumā arī izskalotam. Otrkārt, svarīgi iepakojumu iespēju robežās saplacināt, kā arī nejaukt kopā dažādus to veidus, piemēram, stikla un plastmasas pudeles. Tā rezultātā būs iespējams ne tikai ietaupīt finanšu resursus mājsaimniecībā, samazinot nepieciešamo sadzīves atkritumu konteineru tukšošanas biežumu, bet arī panākt sakoptu apkārtējo vidi.

Informācija par šķirošanu pieejama Siguldas pilsētas SIA “Jumis” mājas lapā www.jumis.lv un “Latvijas Zaļā punkta” mājas lapās www.zalais.lv, kā arī sociālajos medijos - @zalais.punkts.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.