Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina šķirot atkritumus pareizi

Zaļo un dārza atkritumu savākšanas akcija

01 • 10 • 2019
Siguldas novada pašvaldība organizē zaļo un dārza atkritumu savākšanas akciju. No 7. – 31.oktobrim ikvienam siguldietim būs iespēja bez maksas nodot nokritušās lapas, puķu lakstus un zarus.

24.septembrī Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" birojs R. Blaumaņa ielā 10 būs slēgts

19 • 09 • 2019
Elektropadeves traucējumu dēļ, 24.septembrī, Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" birojs R. Blaumaņa ielā 10 būs slēgts. Steidzamu jautājumu risināšanā, aicinām sazināties ar uzņēmuma pārstāvi, zvanot pa tālruņa numuru: 26 11 22 88.

Līdz 30.septembrim pagarināta pieteikšanās akcijai “Stikla šķiratlons” Mālpilī

18 • 09 • 2019
Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!” aicina Mālpils novada iedzīvotājus izmantot iespēju vēl līdz 30.septembrim pieteikties Vislatvijas “Stikla šķiratlonam”, lai bez maksas atbrīvotos no mājsaimniecībā uzkrātās un vairs neizmantotās stikla taras.

Siguldā notiks sadzīves lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija

10 • 09 • 2019
Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” š.g. 17.septembrī aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā
19.09.2019

Atkritumu šķirošanas infrastruktūra gan Siguldā, gan valstī kopumā tiek nepārtraukti paplašināta un pilnveidota. Jau šobrīd Siguldas novadā publiski pieejamas 117 dalītās vākšanas atkritumu tvertnes, kā arī 18 pazemes konteineri. Tāpat notiek darbs pie Latvijā pirmā dalīto atkritumu vākšanas viedpunkta izveides Siguldā, Leona Paegles ielā. Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti atcerēties, ka šķirošanas infrastruktūra var veiksmīgi funkcionēt tikai ar sabiedrības aktīvu līdzdalību – šķirot ikdienā radītos atkritumus, darīt to pareizi, izmest tos tam paredzētajā vietā, kā arī nepaslinkot un atkritumus, tostarp stikla pudeles un burkas, zvanveida konteinerā ievietot atsevišķi, nevis atstāt tās blakus tvertnei maisiņā.

Piedaloties atkritumu šķirošanā, galvenais ko atcerēties - uz katra konteinera pieejamas vizuālas pamācības, kurās norādīts konkrētajā tvertnē noglabājamā iepakojuma veids. Savukārt, vadoties pēc konteineru krāsām, zaļajā zvanveida atkritumu tvertnē ievietojamas tikai stikla pudeles un burkas, savukārt dzeltenajā – plastmasas, kartona un metāla iepakojumi, piemēram, dzērienu, šampūnu un citas līdzīga veida pudeles, skārdenes, kā arī plastmasas iepirkumu maisiņi, kartons un papīrs.

Ieviešot šķirošanas paradumus savā ikdienā, svarīgi atcerēties, ka būtiska ir ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte, lai sašķirotos materiālus pēc tam varētu realizēt tālāk. Lai iepakojums būtu derīgs otrreizējai pārstrādei un nepareizas šķirošanas rezultātā nenonāktu kopējo atkritumu poligonā, būtiski ņemt vērā vairākus vienkāršus pamata principus. Pirmkārt, iepakojumam jābūt tukšam un tīram, bez ēdiena vai sadzīves ķīmijas paliekām – nepieciešamības gadījumā arī izskalotam. Otrkārt, svarīgi iepakojumu iespēju robežās saplacināt, kā arī nejaukt kopā dažādus to veidus, piemēram, stikla un plastmasas pudeles. Tā rezultātā būs iespējams ne tikai ietaupīt finanšu resursus mājsaimniecībā, samazinot nepieciešamo sadzīves atkritumu konteineru tukšošanas biežumu, bet arī panākt sakoptu apkārtējo vidi.

Informācija par šķirošanu pieejama Siguldas pilsētas SIA “Jumis” mājas lapā www.jumis.lv un “Latvijas Zaļā punkta” mājas lapās www.zalais.lv, kā arī sociālajos medijos - @zalais.punkts.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.