Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina šķirot atkritumus pareizi

Pasta izdevuma izmaiņas no 2020.gada 1.janvāra

14 • 01 • 2020
No 2020.gada 1.janvāra stājas spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātie universālā pasta pakalpojuma (UPP) jaunie tarifi. Pamatojoties uz minēto, Siguldas novadā, ja Pasūtītājs vēlas saņemt rēķinu pa pastu, tad Pasūtītājs maksā rēķina sagatavošanas un piegādes maksu pa pasta izdevumiem neieskaitot PVN: 1,50 EUR apmērā, PVN21% 0.32EUR, kopā 1.82EUR, par katra rēķina, t.sk. koriģētā rēķina, sagatavošanu un piegādi pa pastu.

Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” svētku eglītes aicina nemest sadzīves atkritumos

27 • 12 • 2019
Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina Siguldas novada iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmums saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvā vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu nonākšanu atkritumu poligonā.

Izmaiņas Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” klientu apkalpošanas centra darba laikā Ziemassvētku periodā

19 • 12 • 2019
Vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” vērš uzmanību izmaiņām klientu apkalpošanas centra darba laikā Ziemassvētku periodā. Līdz ar to iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti laikus pieteikt nepieciešamos papildu pakalpojumus svētku periodam vai atteikt, ja atkritumu izvešana nebūs nepieciešama un piekļuve konteineriem būs ierobežota.

Vēlam vērtīgus un zaļus svētkus!

19 • 12 • 2019
Laikā, kad Latvija gatavojas svētkiem un kļūst skaistāka, mēs domājam par vērtībām , kas Latviju padarītu zaļāku katru dienu.
19.09.2019

Atkritumu šķirošanas infrastruktūra gan Siguldā, gan valstī kopumā tiek nepārtraukti paplašināta un pilnveidota. Jau šobrīd Siguldas novadā publiski pieejamas 117 dalītās vākšanas atkritumu tvertnes, kā arī 18 pazemes konteineri. Tāpat notiek darbs pie Latvijā pirmā dalīto atkritumu vākšanas viedpunkta izveides Siguldā, Leona Paegles ielā. Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti atcerēties, ka šķirošanas infrastruktūra var veiksmīgi funkcionēt tikai ar sabiedrības aktīvu līdzdalību – šķirot ikdienā radītos atkritumus, darīt to pareizi, izmest tos tam paredzētajā vietā, kā arī nepaslinkot un atkritumus, tostarp stikla pudeles un burkas, zvanveida konteinerā ievietot atsevišķi, nevis atstāt tās blakus tvertnei maisiņā.

Piedaloties atkritumu šķirošanā, galvenais ko atcerēties - uz katra konteinera pieejamas vizuālas pamācības, kurās norādīts konkrētajā tvertnē noglabājamā iepakojuma veids. Savukārt, vadoties pēc konteineru krāsām, zaļajā zvanveida atkritumu tvertnē ievietojamas tikai stikla pudeles un burkas, savukārt dzeltenajā – plastmasas, kartona un metāla iepakojumi, piemēram, dzērienu, šampūnu un citas līdzīga veida pudeles, skārdenes, kā arī plastmasas iepirkumu maisiņi, kartons un papīrs.

Ieviešot šķirošanas paradumus savā ikdienā, svarīgi atcerēties, ka būtiska ir ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte, lai sašķirotos materiālus pēc tam varētu realizēt tālāk. Lai iepakojums būtu derīgs otrreizējai pārstrādei un nepareizas šķirošanas rezultātā nenonāktu kopējo atkritumu poligonā, būtiski ņemt vērā vairākus vienkāršus pamata principus. Pirmkārt, iepakojumam jābūt tukšam un tīram, bez ēdiena vai sadzīves ķīmijas paliekām – nepieciešamības gadījumā arī izskalotam. Otrkārt, svarīgi iepakojumu iespēju robežās saplacināt, kā arī nejaukt kopā dažādus to veidus, piemēram, stikla un plastmasas pudeles. Tā rezultātā būs iespējams ne tikai ietaupīt finanšu resursus mājsaimniecībā, samazinot nepieciešamo sadzīves atkritumu konteineru tukšošanas biežumu, bet arī panākt sakoptu apkārtējo vidi.

Informācija par šķirošanu pieejama Siguldas pilsētas SIA “Jumis” mājas lapā www.jumis.lv un “Latvijas Zaļā punkta” mājas lapās www.zalais.lv, kā arī sociālajos medijos - @zalais.punkts.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.