Siguldā turpinās darbs pie Latvijā pirmā atkritumu pieņemšanas viedpunkta izveides

Siguldas novadā “Elektronikas šķiratlonā” sašķirotas 5,1 tonna nolietotās elektrotehnikas

04 • 06 • 2020
Noslēdzies Latvijas Zaļā punkta sadarbībā ar Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!” rīkotās kampaņas “Elektronikas šķiratlons” pirmais posms.

Siguldas novadā notiks lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu šķirošanas akcija

22 • 05 • 2020
Siguldas pilsētas SIA „JUMIS” aicina Siguldas novada iedzīvotājus šā gada 8.jūnijā no plkst. 14:00 līdz plkst. 18:00 piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu šķirošanas akcijā, kas, ievērojot valstī Covid-19 dēļ valstī noteiktās piesardzības prasības, notiks atkritumu šķirošanas laukumā „Zemdegas”, Siguldā.

“JUMIS” piedāvājumi talkotājiem

08 • 05 • 2020
Jau 16.maijā visā Latvijā notiks Lielā Talka, kurā šogad valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties individuāli, sakopjot savus pagalmus un piemājas teritorijas. Rūpējoties par tīru un sakoptu vidi Siguldas novadā, “JUMIS” atgādina par dažādiem risinājumiem, lai talka būtu vēl produktīvāka, ērtāka un dabai draudzīgāka.

Ko darīt, ja ārkārtas situācijas laikā pieaug atkritumu daudzums?

07 • 05 • 2020
Ko darīt, ja ārkārtas situācijas laikā pieaug atkritumu daudzums? Daudzi produkti taču tagad atrodas atsevišķos iepakojumus! Mūsu galvenais ieteikums – pamaini ieradumus.
25.10.2019

 

Kopš vasaras vidus Siguldā notiek aktīvs darbs pie Latvijā pirmā atkritumu pieņemšanas viedpunkta izveides, ko, cieši sadarbojoties, īsteno vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un Siguldas novada pašvaldība. Projektā līdz šim jau labiekārtota Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu ēku kvartāla infrastruktūra, savukārt patlaban notiek darbs pie viedpunkta tehnisko risinājumu izstrādes. 

Unikālais viedpunkts aizstās kvartālā pašreiz pieejamos desmit ierastos atkritumu konteinerus. Viedpunktā konkrēto adrešu iemītnieki varēs ievietot gan nešķirotos sadzīves atkritumus, gan arī šķirotus bioloģiski noārdāmos sadzīves atkritumus, veicot samaksu tikai par individuāli radīto atkritumu daudzumu, ko noteiks katrā atkritumu ievietošanas reizē. Personas identifikācija notiks, izmantojot siguldieša ID karti. Savukārt līdzās modernajam risinājumam bioloģisko un sadzīves atkritumu izmešanai, izbūvēts šķiroto atkritumu pazemes konteineru punkts, kurā varēs šķirot arī citus atkritumu veidus – vieglo iepakojumu un stikla iepakojumu. Par to nodošanu, tāpat kā līdz šim, samaksa netiks piemērota.

Pašreiz projekta ieviešanā jau veiksmīgi noslēgts teritorijas labiekārtošanas un būvniecības posms - noasfaltēts iebraucamais ceļš un laukums tā ērtai piekļūšanai, kā arī izbūvēta un nodota ekspluatācijā nojume, zem kuras tiks izvietoti viedi preskonteineri. Tāpat izbūvēts pazemes šķiroto atkritumu pieņemšanas punkts, kurš iedzīvotājiem būs pieejams līdz ar viedpunkta atklāšanas brīdi. Turpmākajā projekta gaitā tiks turpināts preskonteineru sistēmas izgatavošanas process, kam paralēli notiek aktīvs darbs pie konteineru funkcionalitātes nodrošināšanas - programmatūru izveides un saistīto formalitāšu izpildes, lai inovatīvais atkritumu pieņemšanas punkts būtu pēc iespējas ērtāks ikvienam iedzīvotājam.

“Šis ir izaicinājumiem bagāts projekts, jo esam pirmie, kuri ko tādu īsteno Latvijā. Nav no kā “nošpikot”, vietējā un pat Baltijas līmenī neviens neko tādu nav darījis. Taču mūsu mērķis ir izveidot iedzīvotājiem ērtu un funkcionālu risinājumu, kas palīdzētu cilvēkiem kontrolēt viņu radīto atkritumu apjomu, motivētu to samazināt un arvien vairāk iesaistīties atkritumu šķirošanā,” projekta gaitu komentē Siguldas pilsētas SIA “Jumis” direktore Kristīne Lūse: “Mēs mērķtiecīgi ejam uz kvalitatīvu rezultātu, pievēršot uzmanību katrai detaļai un testējot tehnoloģiskās iespējas. Mums jārēķinās, ka viedpunktu izmantos gan jaunieši, kuriem modernās tehnoloģijas ir ikdiena, gan arī vecāka gada gājuma cilvēki, kuri vairāk priecāsies tieši par vienkāršu, bet funkcionālu risinājumu. Attiecīgi šis būs vienlaikus gan unikāls šķirošanas infrastruktūras papildinājums, gan arī paraugs, pēc kura, iespējams, varēsim ņemt piemēru vides apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanā nākotnē”

Ņemot vērā projektā paredzamo inovatīvo risinājumu ieviešanas gaitu, paredzams, ka viedpunkts varētu tikt atklāts nākamā gada sākumā. Plānotās kopējās projekta izmaksas ir apmēram 110 000 eiro, kas ietver projekta izstrādi un būvuzraudzību, piebraucamā ceļa cietā seguma un atkritumu savākšanas konteineru novietnes atjaunošanas darbus, laukuma izbūvi pie pazemes konteineriem, infrastruktūras izveidošanu, preskonteineru nojumes un pazemes konteineru izbūvi, programmatūras risinājumus, kā arī preskonteineru iegādi un izbūvi/uzstādīšanu.

 

Siguldas pilsētas SIA „Jumis” ir Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas grupas “Eco Baltia grupa” uzņēmums, kurš nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Siguldas novadā. Plašāka informācija par uzņēmumu pieejama www.jumis.lv.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.