Siguldā atklāts PSIA „Jumis” atkritumu šķirošanas laukums

Aicinām iedzīvotājus atbrīvoties no atkritumiem ar īpašu atbildību

20 • 03 • 2020
Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību turpinām darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem.

Drošības nolūkos Siguldā atcelta elektronikas šķirošanas akcija un slēgts šķirošanas laukums “Zemdegas”

16 • 03 • 2020
Līdz brīdim, kamēr valstī stabilizēsies situācija saistībā ar COVID-19 izplatības riskiem, atcelta Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” rīkotā elektronikas nodošanas akcija 21.martā. Tāpat pagaidām apmeklētājiem tiek slēgts atkritumu šķirošanas laukums “Zemdegas”. Tā darbība tiks atsākta pēc valstī noteiktās ārkārtējas situācijas beigām, vai brīdī, kad situācija valstī tiks novērtēta kā droša un tiks atceltas rekomendācijas, kas attiecas uz cilvēku sociālo distancēšanos.

Aicinām izmantot mūsu elektroniskos pakalpojumus

13 • 03 • 2020
Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī rūpējoties par mūsu darbinieku un klientu veselību, aicinām visus mūsu esošos un topošos klientus izmantot mūsu piedāvātos elektroniskos pakalpojumus, jo klientu centrs uz pagaidām nenoteiktu periodu būs slēgts

Īslaicīgi traucējumi telefonsakaros

06 • 03 • 2020
Saziņas telefonam 67 972 286 ir tehniskas problēmas, kuras pašlaik tiek risinātas, tādēļ saziņai, lūdzu, izmantojiet mobilo telefonu 26 11 22 88 vai e-pastu info@jumis.lv.
21.01.2014

21.janvārī, pulksten 13.00, Siguldas pagasta „Zemdegās” tika atklāts pilsētā vienīgais atkritumu šķirošanas laukums. To svinīgi atklāja Eco Baltia grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Zilvers un PSIA „Jumis” direktore Karīna Makare. 

PSIA „Jumis” atkritumu šķirošanas laukums atrodas iedzīvotājiem ērtā un pieejamā vietā, un tā platība ir 400 kvadrātmetri. Šķirošanas laukums izveidots par PSIA ‘’Jumis’’ līdzekļiem, un tā infrastruktūras izveidē ieguldīti ap 3 600 eiro. Gadā laukumā plānotais maksimālais atkritumu apjoms ir 1 435 tonnas, no kuriem 205 tonnas ir bīstamie atkritumi.  

Māris Simanovičs, Eco Baltia grupa valdes priekšsēdētājs: „”Jumis” atkritumu šķirošanas laukums dod iespēju iedzīvotājiem šķirot visus atkritumus, kas rodas ikdienas sadzīvē, un tādējādi piedalīties dalīto atkritumu savākšanā. Vēlos sacīt paldies Siguldas Domei par atbalstu laukuma vietas izvēlē un atrašanā, un ceram, ka infrastruktūras attīstība Siguldas pilsētā turpināsies, un tuvākajā laikā mums izdosies atrast arī piemērotu vietu pārkraušanas stacijai.  Jācer, ka kopējiem spēkiem ar Siguldas Domi un arī medijiem, mums izdosies pārliecināt siguldiešus izturēties atbildīgi pret vidi, šķirot atkritumus, lai tie nenonāktu poligonos.”

Jānis Zilvers, Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos: „Priecājos par šo jauko notikumu – Siguldas šķirošanas laukuma atklāšanu, jo Siguldas iedzīvotāji jau sen bija noilgojušies pēc iespējas – civilizētā veidā atbrīvoties no tā, kas ir lieks, tādā veidā rūpējoties par to, lai mūsu apkārtējie meži un lauki būtu tīrāki. Siguldiešiem laukums ir ērti pieejams, pie tā ir viegli piekļūt, kas nav mazsvarīgi. Mūsu pilsētas iedzīvotāji atkritumus šķiro jau ļoti sen, pie daudzām mājām ir atkritumu šķirošanas konteineri, tāpēc domāju, ka arī nākotnē „Jumis” izdosies attīstīt turpmākos iecerētos projektus – pazemes konteinerus, kas Siguldai, kā tūrisma pilsētai, būs ļoti nozīmīgi.”

Atkritumu šķirošanas laukuma mērķis ir veicināt un motivēt Siguldas novada iedzīvotājus šķirot otrreiz pārstrādājamus atkritumus, samazinot poligonā deponēto atkritumu daudzumu, kas negatīvi ietekmē gan vidi, gan cilvēku veselību. Tajā divas reizes nedēļā būs iespējams bez maksas nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, logu stiklu, metālu, baterijas, akumulatorus, luminiscētās spuldzes un nolietotās elektropreces. Laukums būs atvērts otrdienās no pulksten 14.00 līdz 16.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00. 

Siguldas pilsētas SIA „Jumis” ir vides apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodarbojas ar sadzīves un šķiroto atkritumu apsaimniekošanu, būvgružu un lielgabarīta atkritumu savākšanu, kā arī sniedz sezonālos un asenizācijas pakalpojumus. PSIA „Jumis” ir ilggadēja pieredze, apkalpojot gan pašvaldības iestādes, gan ražošanas uzņēmumus, tirdzniecības centrus un privātpersonas. 

Skatieties galeriju no atklāšanas pasākuma.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.