PSIA „Jumis” noslēdzis līgumu par vērienīgu projektu – pazemes konteineru izveidi Siguldā

Aicinām iedzīvotājus atbrīvoties no atkritumiem ar īpašu atbildību

20 • 03 • 2020
Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību turpinām darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem.

Drošības nolūkos Siguldā atcelta elektronikas šķirošanas akcija un slēgts šķirošanas laukums “Zemdegas”

16 • 03 • 2020
Līdz brīdim, kamēr valstī stabilizēsies situācija saistībā ar COVID-19 izplatības riskiem, atcelta Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” rīkotā elektronikas nodošanas akcija 21.martā. Tāpat pagaidām apmeklētājiem tiek slēgts atkritumu šķirošanas laukums “Zemdegas”. Tā darbība tiks atsākta pēc valstī noteiktās ārkārtējas situācijas beigām, vai brīdī, kad situācija valstī tiks novērtēta kā droša un tiks atceltas rekomendācijas, kas attiecas uz cilvēku sociālo distancēšanos.

Aicinām izmantot mūsu elektroniskos pakalpojumus

13 • 03 • 2020
Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī rūpējoties par mūsu darbinieku un klientu veselību, aicinām visus mūsu esošos un topošos klientus izmantot mūsu piedāvātos elektroniskos pakalpojumus, jo klientu centrs uz pagaidām nenoteiktu periodu būs slēgts

Īslaicīgi traucējumi telefonsakaros

06 • 03 • 2020
Saziņas telefonam 67 972 286 ir tehniskas problēmas, kuras pašlaik tiek risinātas, tādēļ saziņai, lūdzu, izmantojiet mobilo telefonu 26 11 22 88 vai e-pastu info@jumis.lv.
26.02.2014

Šī gada 11.februārī, Eco Baltia grupas uzņēmums PSIA „Jumis”, noslēdzis līgumu ar Centrālo Finanšu Līguma Aģentūru par sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktu jeb pazemes konteineru izveidi Siguldas novadā, kurus plānots izbūvēt līdz 2014.gada beigām.  

Siguldā pazemes dalīto atkritumu konteineri būs jaunums - to ietilpība ir no trīs līdz pieciem kubikmetriem, un tie izgatavoti no augstas izturības LLDPE plastmasas, kas ir 100% mitruma un trieciena izturīga. Plānots izbūvēt vismaz desmit pazemes konteineru izvietošanas punktus. Tie speciāli paredzēti iegremdēšanai zemē, izmantojot būvniecības tehnoloģiju, kura nodrošina konteineru tiešu korpusa enkurojumu speciāli ierīkotā drenējošas grunts slānī.  Vērienīgā projekta ietvaros tiks samazināta otrreizēji izmantojamo atkritumu apglabāšana, jo dalītie atkritumu vākšanas punkti nodrošinās šo atkritumu šķirošanu, tādējādi tiks samazinātas atkritumu poligonu vajadzībām nepieciešamās zemes platības. Pazemes konteinera sastāvdaļās ietilpst konteinera karkass, vāks un atkritumu maiss. Iztukšošanas maiss izgatavots no augstas kvalitātes polipropilēna auduma materiāla un paredzēts vairākkārtīgai lietošanai jauktu un šķirotu atkritumu vākšanai. Konteineri tiks tukšoti ar manipulātora palīdzību. 

Šķirotie atkritumi tiks nodoti dažādiem Eco Baltia grupas komersantiem, ar kuriem noslēgti līgumi otrreizējai izmantošanai, piemēram, SIA „Eko Reverss”, AS „PET Baltija” vai SIA „Nordic Plast”. Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas 160 000 eiro apmērā, no kurām Kohēzijas fonda līdzfinansējums sastāda 65 716 eiro. 

Māris Simanovičs, Eco Baltia grupa valdes priekšsēdētājs: „Siguldas pazemes konteineri būs lieliska iespēja ikvienam iedzīvotājam izmantot jauno infrastruktūru, kas ļauj samazināt konteineru skaitu, kas jānovieto zemes virspusē un to pašu daudzumu nekaitīgi uzkrāt zem zemes. Pazemes konteineru ieguvums ir pilnīga smakas izolācija, jo vecie atkritumi nostājas konteinera apakšā, tie ir noslēgti, zemes vēsums tos uztur zemā temperatūrā. Arī konteineru vāks, tā augstuma dēļ, būs daudz piemērotāks gan bērniem, gan invalīdiem. Man ir patiess gandarījums, ka Siguldas infrastruktūra turpina veiksmīgi attīstīties.” 

Pakalpojums tiks nodrošināts vairāk nekā 18 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir divi procenti no visa atkritumu apsaimniekošanas reģiona iedzīvotājiem un simts procenti no visiem Siguldas iedzīvotājiem. Šāds koncepts ir populārs tādās ziemeļu valstīs kā Norvēģija, Zviedrija un Somija, bet pakāpeniski to sāk ieviest arī siltākās zemēs, piemēram, Indijā. Šāds risinājums ļauj ierobežotā teritorijā savākt vairāk atkritumu, tādējādi padarot pilsētu estētiski daudz pievilcīgāku.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.