No janvāra mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Informācija par 19.11.2018

14 • 11 • 2018
Informējam, ka 19.11.2018. sadzīves atkritumu izvešana notiks pēc paredzētā grafika, savukārt birojs R. Blaumaņa ielā 10 būs slēgts.

Riepa ar rītdienu

09 • 11 • 2018
Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) radītā atpazīstamības zīme “Riepa ar rītdienu” kalpos kā norāde pircējiem, ka, iegādājoties riepas ar to, tādu pašu skaitu nolietotās riepas šajā vietā varēs atstāt bez maksas. Iniciatīva ir daļa no aktivitātēm, ko asociācija plāno īstenot nozares sakārtošanā pēc sadarbības memoranda parakstīšanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).
21.11.2017

No 2018.gada 1.janvāra Siguldas novadā tiks paaugstināta maksa par atkritumu apsaimniekošanu. Turpmāk tarifs būs 12,15 eiro par vienu kubikmetru atkritumiem, neskaitot pievienotās vērtības nodokli līdzšinējā 11,68 eiro vietā.

Izmaiņas ir saistītas ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz pakāpenisku dabas resursa nodokļa likmes palielināšanu par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā līdz pat 2020.gadam. Par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu apsaimniekotājam 2017.gadā jāmaksā 25 eiro, savukārt no nākamā gada 1.janvāra – 35 eiro, bet no 2019.gada janvāra – 43 eiro, 2020.gadā maksa par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu sasniegs jau 50 eiro. Iepriekšminēto likmju paaugstināšana arī turpmāk ietekmēs maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu novadā.

Lai samazinātu maksājumus par atkritumu izvešanu un saudzētu vidi, aicinām šķirot atkritumus, ievietojot tos īpašos konteineros. Siguldas novadā pieejams 81 konteiners stikla pudelēm un burkām, 40 dzeltenie konteineri PET pudelēm, plastmasas iepakojumam, kartonam, skārda bundžām. Lai izvietotu dalītās vākšanas atkritumu konteinerus daudzdzīvokļu namu pagalmos, apsaimniekotājiem jāvēršas SIA „Jumis”. Šķiroto atkritumu konteineru tukšošana ir bez maksas.

Šķirotos atkritumus un arī polietilēnu, metāla iepakojumu, baterijas, akumulatorus, luminiscentās spuldzes, auto riepas un nolietotās elektropreces bez maksas iespējams nodot atkritumu šķirošanas laukumā „Zemdegas”. Trīs reizes gadā – maijā, jūlijā, septembrī – novadā tiek organizētas akcijas, kuru laikā iedzīvotāji var bez maksas nodot lielgabarīta un zaļos dārza atkritumus.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.