No janvāra mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Noskaidroti konkursa “MAKULATŪRA FUTURA” uzvarētāji

23 • 05 • 2018
Noslēgusies Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, AS „Latvijas Zaļais punkts”, SIA “Tarzāns” un Siguldas novada pašvaldības kopīgi rīkotā makulatūras vākšanas akcija Siguldas novada izglītības iestāžu bērniem un skolēniem “MAKULATŪRA FUTURA”. Akcijas laikā dalībnieki savāca 25412,50 kg makulatūras.

Pagarināta pieteikšanās radošo darbu konkursam ESI RADOŠS UN DZĪVE ZAĻOS

15 • 05 • 2018
Lai nodrošinātu iespēju visiem interesentiem iesūtīt savas radošās idejas šķirošanas konteineru (zvanu) izdaiļošanā, konkursa termiņš tiek pagarināts līdz 3. jūnijam.

Sadzīves lielgabarīta un zaļo atkritumu savākšanas akcija

11 • 05 • 2018
2018. gada 29. maijā, no plkst. 14:00 līdz 18:00, šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Siguldā, „Zemdegās” notiks sadzīves lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu savākšana bez maksas.
21.11.2017

No 2018.gada 1.janvāra Siguldas novadā tiks paaugstināta maksa par atkritumu apsaimniekošanu. Turpmāk tarifs būs 12,15 eiro par vienu kubikmetru atkritumiem, neskaitot pievienotās vērtības nodokli līdzšinējā 11,68 eiro vietā.

Izmaiņas ir saistītas ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz pakāpenisku dabas resursa nodokļa likmes palielināšanu par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā līdz pat 2020.gadam. Par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu apsaimniekotājam 2017.gadā jāmaksā 25 eiro, savukārt no nākamā gada 1.janvāra – 35 eiro, bet no 2019.gada janvāra – 43 eiro, 2020.gadā maksa par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu sasniegs jau 50 eiro. Iepriekšminēto likmju paaugstināšana arī turpmāk ietekmēs maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu novadā.

Lai samazinātu maksājumus par atkritumu izvešanu un saudzētu vidi, aicinām šķirot atkritumus, ievietojot tos īpašos konteineros. Siguldas novadā pieejams 81 konteiners stikla pudelēm un burkām, 40 dzeltenie konteineri PET pudelēm, plastmasas iepakojumam, kartonam, skārda bundžām. Lai izvietotu dalītās vākšanas atkritumu konteinerus daudzdzīvokļu namu pagalmos, apsaimniekotājiem jāvēršas SIA „Jumis”. Šķiroto atkritumu konteineru tukšošana ir bez maksas.

Šķirotos atkritumus un arī polietilēnu, metāla iepakojumu, baterijas, akumulatorus, luminiscentās spuldzes, auto riepas un nolietotās elektropreces bez maksas iespējams nodot atkritumu šķirošanas laukumā „Zemdegas”. Trīs reizes gadā – maijā, jūlijā, septembrī – novadā tiek organizētas akcijas, kuru laikā iedzīvotāji var bez maksas nodot lielgabarīta un zaļos dārza atkritumus.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67972286