Daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem Siguldas novadā pagalmos jāizveido slēgtas atkritumu konteineru novietnes

Svarīga informācija Egļupes sezonas klientiem par 20.10.2018. sadzīves atkritumu izvešanu

10 • 10 • 2018
Svarīga informācija Egļupes sezonas klientiem par 20.10.2018. sadzīves atkritumu izvešanu.

Pie Raiņa parka esošie konteineri šķirotajiem atkritumiem piedzīvo maģiskas pārvērtības

19 • 09 • 2018
Šonedēļ siguldiešu iecienītajā Raiņa parkā esošie konteineri šķirotajiem materiāliem ir piedzīvojuši vizuālas pārmaiņas. Turpmāk Parka ielas 12 “zvanveida” konteinerus rotās pilsētas skaistākie skati – gaisa tramvajs virs Gaujas Nacionālā parka un gaisa balonu festivāls.

Šķiroto atkritumu konteineri pie Raiņa parka

14 • 09 • 2018
17. un 18. septembrī nebūs pieejami šķiroto atkritumu zvani Parka ielā 12.
09.10.2018

Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka saskaņā ar saistošajiem noteikumiem „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem līdz 2019.gada 1.janvārim pagalmos jāizveido slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes.

Tās var veidot gan viena daudzdzīvokļu māja, gan vairākas kopā, taču ne vairāk kā viena kvartāla ietvaros. Slēgta tipa atkritumu konteineru novietnēs būs jānodrošina vieta gan nešķiroto, gan šķiroto atkritumu konteineriem – papīram, stiklam, plastmasai, metālam, ja sadzīves atkritumu dalītās vākšanas punkts nav izvietots dzīvojamo ēku kvartāla robežās.

Atkritumu konteineru novietnēm būs jāatrodas vismaz desmit metrus no dzīvojamās mājas logiem, vietā, kas ērti sasniedzama iedzīvotājiem un kur tām netraucēti var piekļūt atkritumu apsaimniekotāju specializētais transports.

Atgādinām, ka slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu novietojums un būvniecība jāsaskaņo pašvaldības Būvvaldē.

Siguldas novada pašvaldība norāda, ka, palielinoties valsts noteiktajam dabas resursu nodoklim, līdz 2020.gadam Latvijā būtiski pieaugs maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tādēļ iedzīvotājiem savlaicīgi jāuzsāk atkritumu šķirošana. Šķirojot atkritumus un pārstrādājot otrreiz izmantojamos materiālus – papīru, plastmasas pudeles un stiklu, ir iespējams būtiski samazināt atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu daudzumu. Līdz 2020.gadam šķiroto atkritumu apjomu novadā plānots palielināt no pašreizējiem 10% līdz 70% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma.Plašāku informāciju par slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu izbūvi aicinām saņemt pie pašvaldības aģentūras pilsētvides plānotājas Zanes Gateres, rakstot uz e-pasta adresi zane.gatere@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67071335.

Savukārt, lai saņemtu plašāku informāciju par atkritumu konteineru izmēriem, aicinām sazināties ar Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, zvanot uz tālruņa numuru: 26 11 22 88 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67972286

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.