Atkritumu šķirošanas laukums "Zemdegas"

Sveicam valsts svētkos!

15 • 11 • 2019

Aktuāla informācija par 18.11.2019.

11 • 11 • 2019
18.11.2019. sadzīves atkritumu izvešana notiks pēc paredzētā grafika, savukārt birojs R. Blaumaņa ielā 10 būs slēgts.

Siguldā turpinās darbs pie Latvijā pirmā atkritumu pieņemšanas viedpunkta izveides

25 • 10 • 2019
Kopš vasaras vidus Siguldā notiek aktīvs darbs pie Latvijā pirmā atkritumu pieņemšanas viedpunkta izveides, ko, cieši sadarbojoties, īsteno vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un Siguldas novada pašvaldība. Projektā līdz šim jau labiekārtota Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu ēku kvartāla infrastruktūra, savukārt patlaban notiek darbs pie viedpunkta tehnisko risinājumu izstrādes.

Zaļo un dārza atkritumu savākšanas akcija

01 • 10 • 2019
Siguldas novada pašvaldība organizē zaļo un dārza atkritumu savākšanas akciju. No 7. – 31.oktobrim ikvienam siguldietim būs iespēja bez maksas nodot nokritušās lapas, puķu lakstus un zarus.
22.10.2019

“Zemdegās” novadnieki var nodot gan vieglo iepakojumu – plastmasas, papīra, kartona un metāla iepakojumu, īpaši, ja tas uzkrājies vairumā, gan tukšo stikla taru – pudeles un burkas. Tāpat šķirošanas laukumā bez maksas var nodot nolietotās elektroiekārtas, dažādus metāla izstrādājumus, koka paletes, kastes. Šķirošanas laukumā pieņem arī  luminiscentās spuldzes, autoriepas, eļļas un eļļu filtrus. Sezonāli Siguldas novada  iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot arī bioloģiski noārdāmos atkritumus, piemēram, savāktās rudens lapas, kuras pašreiz laukumā tiek pieņemtas bezmaksas līdz 31.oktobrim.

Zemdegu šķirošanas laukuma nosacījumi >>> Spied šeit

Kāpēc svarīgi šķirot? Jo tādējādi ir iespēja pasargāt apkārtējo vidi no negatīvās ietekmes, kuru atstāj sabiedrības neapdomīga rīcība, tostarp neatļautās vietās izmetot dažāda veida atkritumus, kuri ar laiku var negatīvi ietekmēt arī cilvēka veselību. Tāpēc šķirošanas laukumi ir būtiska šķirošanas infrastruktūras sastāvdaļa, kurā tiek nodrošināta iespēja nodot lielu skaitu dažāda veida atkritumu un vairs nevajadzīgo priekšmetu, tādējādi saudzējot dabas resursus un samazinot kopējo poligonos noglabāto atkritumu apjomu valstī. Atkritumu šķirošana ir iespēja, kā iedzīvotāji var samazināt arī to nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu, kuru apsaimniekošana ir par maksu.

Atkritumu šķirošanas laukums ir tikai viens no pieturas punktiem. Vēlāk, atbilstoši tā veidam, iegūtais materiāls tiek nogādāts šķirošanas rūpnīcā, kur atkritumi tiek sašķiroti pēc to veidiem, kvalitātes un pārstrādes iespējām. Pārstrādei nederīgie materiāli tiek nošķiroti atsevišķi un nogādāti apglabāšanai poligonā. Kopā iedzīvotāju šķirotajos atkritumos tie ir no 10% līdz pat 30%, jo ļoti bieži dalītās vākšanas konteineros un laukumos tiek izmesti arī nešķiroti sadzīves atkritumi. Pārstrādei derīgais materiāls tiek sagatavots transportēšanai (presēts, saķīpots u.t.t.) un uzglabāts līdz tālākajam ceļam uz rūpnīcām. Savukārt bioloģiskie atkritumi tiek uzturēti atbilstošos apstākļos, lai vēlāk jau kļūtu par kompostu, kuru iespējams izmantot kā augsni dārzeņu un citu augu audzēšanai. Videi kaitīgie un bīstamie atkritumi tiek nodoti specializētiem bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kuri veic to pārstrādi un/vai iznīcināšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Lai novērstu to, ka daļa šķiroto atkritumu gala rezultātā tomēr nonāk poligonā, būtiski ņemt vērā vairākus nosacījumus. Piemēram, izmetot iepakojumu, tam jābūt tīram no pārtikas vai jebkādām citām vielām, kuras var ietekmēt pārstrādes iespējas. Plastmasas un kartona iepakojumu pirms tā izmešanas vajadzētu iztukšot un saplacināt, savukārt starp stikla pudelēm un burkām nevajadzētu izmest jebkuras citas izejvielas, tostarp plastikāta vai papīra maisiņus. Lai dotu otro dzīvi elektrotehnikai, tai jābūt neizjauktā stāvoklī un ar visām tam piederošajām detaļām, savukārt baterijām jābūt veselām – bez deformācijas pazīmēm.

Siguldas pilsētas SIA “Jumis” šķirošanas laukums atrodas Siguldas pagasta "Zemdegās". Tajā apmeklētāji tiek pieņemti četras reizes nedēļā:

Otrdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00

Trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00

Ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00

Sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00

 

 Siguldas novada iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā aicināti vērsties Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” klientu apkalpošanas centrā, zvanot pa tālr. 26112288 vai rakstīt e-pastu info@jumis.lv

 


Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Atkritumu šķirošanas vietas Siguldā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 26112288

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.